PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809865}

A.B.C.

The ABC Murders
6,3 1 864
oceny
6,3 10 1 1864
A.B.C.
powrót do forum serialu A.B.C.

Dla mnie jedyny i bezapelacyjny Poirot to Dawid Suchet ,kazdy inny to nieporozumienie i kazdy kto czytał książki o tym wie :) Mam tez nadzieje ,ze powstaną filmy na podstawie książek ,które napisała Sophie Hannah i kontynuuje w nich losy Herculesa - oby znowu zagrał go Dawid Suchet - bo to naprawde mistrzowskie .

ruby_lips

Zgadzam się w 100% z przedmówcą :-D Suchet urodził się po to aby zagrać Poirota :-)

ocenił(a) serial na 7
ruby_lips

David Suchet piwiedział, że nie będzie grał Poirota innego niż według Agaty Christie i chyba ma rację.

latona07

a dlaczego? scenariusz serialu był często luźno adaptowany przez twórców, nie były to wierne kopie książek, a książki Pani Hannah są niezłe, czuć w nich Agathe i ja osobiście się cieszę, że powstają kolejne powieści wzorowane na stylu Pani Christie i kolejne filmy, seriale nawet bez świetnego Dawida.

ocenił(a) serial na 7
lila_2603

dokładnie tak

ruby_lips

Tylko niestety wąsy ma szczątkowe, a nie takie jak Poirot opisany przez Christie.

ruby_lips

Absolutnie tak! Każda inna ekranizacja to wielkie rozczarowanie. Przy czym ten serial z Johnym nie jest aż tak zły jak Morderstwo w Orient Expressie w reżyserii Kennetha Brannagh. Dopiero jego wąsy i sztuczność całej gry wszystkich (doskonałych zresztą aktorów) to wielka porażka. W ABC irytuje mnie rozbudowany wątek "poniżania" Poirota, nieobecny w książce Christie.

ocenił(a) serial na 7
MoDudi

Zdecydowanie świetne mini ze swietna rolą Malkovicha. Po średnim filmie z Kennethem tutaj mamy śiweże podejscie do tematu.
Niewatpliwe Dawid Suchet na zawsze pozostanie Poirotem ale tutaj jest zupełnie inny klimat.
Zbrodnia jest odczuwalna, klimat ciężki.
Zupełnie coś innego. I nie ma sensu porownywać tych ról.

ocenił(a) serial na 7
ruby_lips

Dawid Suchet był po prostu pierwszy, i głęboko nam utkwił w podświadomości, John Malkovich ma trudne zadanie, uważam, że daje rady:)

typisb

Suchet nie był pierwszy. A co z Peterem Ustinovem? Było kilku dziwnych jak Albert Finney, czy Alfred Molina. Może najlepszy, ale nie jedyny. Jednak żaden nie był tak żałosny jak Kenneth Branagth (czy jak to się tam pisze, normalnie nazwisko jak Cumberbatch/Cucumberart). Pokazał tylko, że Kenneth jedyne co potrafi to kopiować i to z marnym skutkiem. Jak choćby Wallandera. Natomiast Malkovich mnie zaintrygował. Nie ma wąsa, ale faktycznie to byłby chyba pierwszy Poirot bez sławnego wąsa. Ciekawe.

ruby_lips

Zgadzam się. ABC obejrzę z ciekawości ale Dawid Suchet to jedyny detektyw Poirot w moim sercu. Obejrzałam wiele razy każdy odcinek serialu z tym aktorem ale tylko jednego nigdy nie obejrzę- „Kurtyna”. Serce by mi chyba pękło ;)

masachiko

No tak ,ja przeczytałam wszystkie książki Christie i tak wlasnie wyobrażałam sobie Herculesa ,David Suchet spełnił moje wyobrażenia ,a Kurtyna ... obejrzałam ,z każda minuta zastygajac w większym bezruchu a łzy ... łzy płyną mi do dzisiaj jak tylko o tym pomyśle :(((

ruby_lips

Dlatego tego jedynego odcinka nigdy nie widziałam.

ruby_lips

Zgadzam się. David Suchet jest jedyny, ale uwielbiam Johna Malkovicha więc obejrzę. Co do wersji Kennetha to raczej parodia!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones