Gabinet osobliwości Guillermo del Toro (2022)
Gabinet osobliwości Guillermo del Toro: Sezon 1 Gabinet osobliwości Guillermo del Toro sezon 1, odcinek 5

Dzieło Pickmana

Pickman's Model 1h
6,7 2 028
ocen
6,7 10 1 2028
Gabinet osobliwości Guillermo del Toro
powrót do forum s1e5

Bardzo lubię twórczość Lovecrafta a Model Pickmana to jedno z moich ulubionych opowiadań jego autorstwa, dlatego z przyjemnością stwierdzam, że ten odcinek to godna adaptacja tego dzieła, a nawet poniekąd je przewyższa bo dodali tutaj trochę od siebie i wyszło to znakomicie. Polecam.

ocenił(a) serial na 7
dakowski

Czuć w tym było Lovecraftiański klimat, duży za to plus dla twórców.

ocenił(a) serial na 7
dakowski

Dla mnie historia przedstawiona w tym odcinku sprawiała wrażenie niepełnej, przedstawionej naprędce. Najbardziej było to odczuwalne przy przeskoku czasowym. Moim zdaniem, gdyby reżyser odcinka przedstawił to w formie 2-godzinnego pełnometrażowego filmu byłoby to o wiele korzystniejsze dla tego dzieła w szczególności pod względem budowania klimatu, jak i samego przestawienia postaci i ich przeżyć, a zwłaszcza głównego bohatera i zmiany jego stosunku wobec relacji z Pickman'em.

ocenił(a) serial na 8
dakowski

Zgadzam się i naprawdę długo czekałem na taką ekranizacje. Nie adaptacje, nie na motywach, nie inspiracje tylko właśnie ekranizacje.

ocenił(a) serial na 8
dakowski

Ja natomiast jestem rozczarowany ;) odcinek nie był zły ale idea tajemniczości została zlikwidowana. Do tego rozwinięcie tematu zupełnie mnie nie kupiło. Może miałoby to sens przy dłuższej, pełnoprawnej ekranizacji. Tutaj miało tylko szokować i w sumie tyle. Szczerze? Większość odcinków miała coś z lovecrafta ale najbliżej klimatu był chyba odcinek pana Cosmatosa ;) swoją drogą najlepszy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones